01judo

Jak je to ve skutečnosti se závazky FK Baník Most?

03.02.2011 19:21:06 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: MOST

Jak je to ve skutečnosti se závazky FK Baník Most?

Město Most vydalo ve čtvrtek 3. února tiskové prohlášení, v němž reaguje na články z webových stránek FK Baník Most. Naše Mostecko o tom informovala Alena Sedláčková, tisková mluvčí mosteckého magistrátu.

V tiskovém prohlášení města Mostu se píše:

Podle předsedy představenstva FK Baník Most, a.s. Ing. Petra Kabíčka není ekonomická situace klubu tak hrozivá, jak se prezentuje v tisku. Tvrdí, že si FK Baník Most vzal sice v minulosti milionové úvěry, ale že je splácí. Otázky nicméně zůstávají...

Když není situace klubu tak zlá, proč se jeho vedení tolik brání zprůhlednit svoje hospodaření? Proč nebyl ani zahájen mimořádný audit, který město jako menšinový vlastník společnosti navrhovalo? Proč většinový akcionář klubu nečiní, když se na mimořádném auditu akcionáři dohodli už v listopadu loňského roku? A jak je možné, že klub, který podle jeho nejvyššího šéfa splácí své závazky, dluží i Dopravnímu podniku města Mostu, a ohrožuje tak dopravu dětí a mládeže na zápasy?

A je to město, které ohrožuje další existenci dětského fotbalu v Mostě, jak tvrdí Petr Kabíček? Určitě ne! Petr Kabíček nemluví pravdu. Nebýt totiž zásahu města, malí fotbalisté by se už ani nedostali na zápas mimo Most. Dopravní podnik totiž oprávněně váhal, jestli klubu, který už mu beztak dluží, může poskytnout autobus. Za malé sportovce se zaručilo právě město.

Vedení města chce jediné - udržet v Mostě tradici mládežnického fotbalu. Sport obecně totiž považuje za důležitý a navíc za jeden z pilířů preventivní výchovy. Ale současně chce, a také musí, chovat se jako zodpovědný hospodář. A má-li odůvodněné pochyby o hospodaření klubu, pak je třeba se podle toho zachovat. A protože Fotbalová akademie Josefa Masopusta má společný účet s FK Baník Most, není jistota, že by peníze nebyly využity například na splácení dluhů fotbalového klubu místo na podporu sportujících dětí. Z tohoto důvodu město rozhodlo o vstupu do Fotbalové školy. Ne aby podpořilo konkurenci FK Baníku Most, ale aby mohlo i nadále smysluplně podporovat dětský fotbal.

Naše Mostecko o prvním vyjádření Petra Kabíčka na webových stránkách klubu informovalo 28. ledna. Další vyjádření, týkající se Fotbalové akademie Josefa Masopusta předseda představenstva FK Baník Most Kabíček společně s místopředsedou výkonného výboru Fotbalové akademie Josefa Masopusta Stanislavem Salačem uveřejnil na klubovém webu 31. ledna.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT