sbirka_Plavy

Houška a Kováč, starší žáci AK Most, excelovali na halovém přeboru středních Čech

14.01.2011 09:17:05 | Autor: Stanislav Peřina | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Houška a Kováč, starší žáci AK Most, excelovali na halovém přeboru středních Čech

Po soutěži dorostenců, juniorů a dospělých se sešli v přetlakové hale v Praze na Strahově nejlepší atleti středních Čech ke svému krajskému přeboru jednotlivců kategorií mladšího a staršího žactva. Ani na tomto zajímavém měření sil nechyběli mladí sportovci Atletického klubu Most.

Výpravu mostecké královny sportů tvořili dva velice perspektivní atleti. Zatím poutají oprávněnou pozornost zejména jejich zcela mimořádné fyzické předpoklady. 14letý Evžen Kováč a dokonce stále ještě 13letý Ondřej Houška však chtěli ke svému tělesnému talentu přidat již také odpovídající výkony. Na poslední chvíli odřekli účast taktéž ojediněle talentovaní 13letý starší žák Mário Čáp a 11letý mladší žák Dominik Krivák. Celé perspektivní kvarteto se spolu s dalšími nadějemi připravuje v prostředí sportovně úspěšné 3.základní školy v Mostě.

Přípravu spolu se svým trenérem Stanislavem Peřinou směřují sice až na první polovinu března, kdy se v Jablonci nad Nisou koná mistrovství České republiky žactva, přesto již nyní jejich tréninkové ukazatele naznačovaly skutečně mimořádně kvalitní výkonnost.

Jako první se na Strahově představil Ondřej Houška. Do prosince ještě mladší žák nastoupil proti atletům takových vrhačských bašt české atletiky jako jsou Kladno a Stará Boleslav. Houška se ale početné konkurence středočeských siláků rozhodně nezalekl a poprvé předvedl i technicky velice zdařené pokusy. Odměnou mu byl nový osobní rekord, kterým deklasoval středočeské soupeře téměř o celý metr! V jeho osobě vyrůstá nejen mostecké královně sportů zcela mimořádný vrhačský talent.

Všestranně nadaný Evžen Kováč nejdříve nastoupil k překážkovému běhu. V něm přes ne zcela pravidelný trénink prokázal velké zlepšení a osobní rekord mu stačil na třetí místo. I v hladkém sprintu si Kováč vytvořil výrazně zlepšené osobní maximum a vybojoval 8.místo. Vše následně korunoval triumfem ve skoku dalekém. Ve všech svých pokusech překonal svůj stávající osobní rekord a výsledný výkon má již velmi solidní úroveň. Přes výtečná vystoupení mají oba mostečtí bohatýři stále viditelné technické rezervy, což při jejich avizovaných tělesných parametrech slibuje velká zlepšení v každém jejich dalším vystoupení.

Jejich somatické dispozice upoutaly v hale přítomného šéftrenéra Českého atletického svazu, trojnásobného mistra světa v desetiboji a bývalého světového a evropského rekordmana Tomáše Dvořáka. Následně kvitoval i jejich dosažené výkony a neodmítl ani společné foto. Nadějní mostečtí atleti snad ani nemohou mít lepší motivaci do své další sportovní činnosti!

Výsledky atletů AK Most při přeboru středních Čech v hale 2011: 60 m - 8. Kováč 8,19. 60 m překážek - 3. Kováč 9,52. Dálka - 1. Kováč 549. Koule - 1. Houška 11,83.

Na fotografii s Tomášem Dvořákem stojí uprostřed Ondřej Houška, vpravo pak Evžen Kováč.


Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Hokejisté uspěli i s juniory v sestavě

Divokou přestřelku na závěr základní části II. ligy skupina Západ absolvovali hokejisté HC Most. Z Klatov si s jedenácti juniory v sestavě přivezli výhru 7:5 po třetinách 3:1, 3:2 a 1:2. Hattrickem se blýskl Vlastimil Salač. Branky Mostu: 5., 35. a 60. Salač, 3. Čmolík, 4. Martinec, 21. Setikovský, 25. Bíza. Sestava Mostu: Sork - Vondráček, Müller, Panuška, Polák, Řádek, Kabeláč - Martinec, Setikovský, Bíza - Lindner, Přeučil, Salač - Černý, Bedecs, Kail - Novák, Čmolík, Šimek. V úterý Mostečtí vstoupí do čtvrtfinále play off, od 18 hodin přivítají na svém stadionu Děčín.

Házenkářky v Bánovcích prohrály

Házenkářky DHK Baník Most se ze slovenských Bánovců nad Bebravou vracejí s porážkou. V 18. kole interligy podlehly domácímu týmu 27:30 po poločase 14:15. Černí andělé z Mostu tak zůstávají na předposledním 13. místě tabulky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Baníku získali další tři body
Hokejisté Mostu získali pohár primátora
Hokejová klubová TV zahájila svou třetí sezonu
Legenda Kluc: Dokud zdraví dovolí, vždycky přijedu
Litvínov hledá dodavatele pro projektovou dokumentaci modernizace zimního stadionu

Nejčtenější články

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT