Dobrovolnici

Házenkářky Baníku v semifinále poháru

13.12.2010 11:07:09 | Autor: Edvard D. Beneš | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Český pohár žen zná již tři ze čtyř účastníků finálového turnaje. Jedním z nich je i tým házenkářek Baníku Most. Na obsazení poslední čtvrté pozice si pak musí fanoušci počkat do pátku, kdy se hraje poslední čtvrtfinále mezi Pískem a pražskou Slavií.

To, co se nepodařilo druhému z nováčků, povedlo se házenkářkám Mostu proti Olomouci. Pro oba celky to byla generálka na první interligové utkání v novém roce a vítězně z ní tentokrát vyšly domácí házenkářky. Most si po celý první poločas udržoval vedení, které v 18.minutě narostlo na rozdíl čtyř branek 11:7, a to především díky střelecky disponované Martinkové. To ale Olomouc ještě dokázala srovnat. I přesto do šaten domácí odcházely s náskokem dvou gólů.

Ve druhé půli byl stav dlouho vyrovnaný a to až do 48.minuty. Mezitím se ale střelecky k Martinkové přidala Crhová i ostatní domácí házenkářky, zatímco na straně Olomouce dokázala brankově odpovídat jen Lucie Fabíková. Pět minut před koncem zápasu již Most vedl 30:24 a po vítězství 33:27 se raduje z postupu mezi nejlepší čtyři celky Českého poháru.

Most - Olomouc 33:27

Sestava a branky Mostu: Machová, Müllnerová - Crhová 7, Štolfová 3, Dvořáková 3/2, Benešová, M.Vysloužilová 2, Kovačková, K.Vysloužilová, Martinková 10, Schererová 2, Kupková 3, Kylarová 3.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 6, Růžičková 5, Hejtmánková 3/1, Kubáčková 3, Huráňová 3, Gebre Sellasie 3. Sedmimetrové hody: 4/2:2/2, vyloučení: 1:2. Rozhodčí: Kohout, Vaník. Diváků 158. Poločas 14:12.