eurocentrum-jednatel-2017

Dorostenci Baníku Most NH postoupili na MČR, nechyběly ani dorostenky

23.06.2014 05:56:56 | Autor: Jan Kneř | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Zkompletovanou oblastní soutěž mají národní házenkáři v kategorii dorostenců. Přeborníky pro sezónu 2013-14 se stali dorostenci Baníku Most NH, což také potvrdili závěrečným utkáním proti TJ Šroubárna Žatec.

Nelze zobrazit. Prosím nainstalujte si Flash plugin.

V Mostě byl k vidění vyrovnaný zápas, jehož ráz určovaly dobře fungující obrany a brankáři na obou stranách. Po poločasu 8:7, až v samém závěru druhé půle zlomili mostečtí dorostenci definitivně odpor houževnatých žateckých házenkářů, které porazili v konečném výsledku 19:16. Sobotní sestava Baníku Most NH: brankáři - Radoslav Skála, Jakub Rybáček, obrana - Slavomír Činoveský, Tomáš Holec, Pavel Matuš, Ondřej Navrátil, útok - Jan Mertl (7 gólů), Zdeněk Bíma ml. (4), Pavel Benda (4), Lukáš Horák (3), Marek Fojtík (1), David Pham.

Vítězství v oblastním přeboru dorostence z Mostu nasměrovalo na MČR do Krčína, podobně jako jejich kolegyně z mosteckého celku dorostenek, které se po přesvědčivém vítězství v severočeské oblasti, které startovaly na finálovém turnaji MČR v jihomoravském Vracově.

Mostečanky zvládly v posledním dvojutkání porazit SK Chomutov NH výrazným poměrem 21:12, po poločasu 9:7. To byl výsledek A týmu, Baník Most NH B stejným soupeřkám vzdoroval po dobu vyrovnané první půle 8:8. Ve druhé části strhly na svou stranu vítězsví Chomutovandy 17:12. Sestava Baníku Most NH A: brankářka - Eliška Blahová, obrana - Tereza Svobodová, Iveta Pelčíková, Kateřina Krajňáková, útok - Kristýna Simanová (4 góly), Tereza Kempfová (7), Anežka Horáková (5), Eliška Volenová (5), B: brankářka - Monika Vlková, obrana - Kateřina Dejová, Natálie Minárová, Veronika Lešťanová, Adéla Zemanová, útok - Lucie Gálová (8 gólů), Denisa Janská (3), Natálie Arandělovičová (1), trenéři - Vít Jezbera a Lenka Walterová.