Zeman podpora

Atleti AK Most Miroslav Pros a Patrik Suchopárek vítězí v mezikrajovém utkání v Jablonci

04.07.2014 06:09:19 | Autor: Stanislav Peřina | Rubrika: SPORT | Obce: MOST

Atleti AK Most Miroslav Pros a Patrik Suchopárek vítězí v mezikrajovém utkání v Jablonci

Dalším z velice zajímavých měření sil atletů se stalo Mezioblastní utkání mladšího žactva. Podoba soutěže nejmladších adeptů královny sportů se oproti závodu žactva staršího dosti odlišuje.

Zatímco všechny krajské výběry staršího žactva soutěží najednou v jednom místě, v mladším žactvu je soutěž rozdělena do více skupin. Ústecký kraj patří do skupiny s kraji Libereckým, Pardubickým a Královéhradeckým. Již podruhé se tento velice sledovaný sportovní podnik konal v nádherném prostředí stadionu Na Střelnici v Jablonci nad Nisou.

Atletický klub Most byl více než poctěn nominací hned PĚTI svých závodníků do výběru Ústeckého kraje. Všech pět atletů se připravuje v prostředí sportovní 3.základní školy v Mostě pod vedením Dany Tajčové a Stanislava Peřiny. Tři z pěti nominovaných jsou přímo žáky této školy a Miroslav Pros a Patrik Suchopárek jsou žáky sportovních tříd se zaměřením na atletiku! Patrik Suchopárek si vybojoval účast svými letošními výkony ve výšce a ve vrhu koulí, Miroslav Pros reprezentoval kraj v hodu míčkem a ve vrhu koulí, Sebastian Hrstka byl vybrán na hod míčkem, Veronika Škaloudová měla startovat ve vrhu koulí a ve skoku do výšky a Victoria Tancošová se nominovala na hod míčkem a vrh koulí. Zejména starty Miroslav Prose a Patrika Suchopárka poutaly více než zaslouženou pozornost, neboť oba talentovaní sportovci patří na nejvyšší místa průběžných tabulek České republiky této věkové kategorie.

Nakonec na sever Čech neodjela Victoria Tancošová, kterou na poslední chvíli do Jablonce nepustily zdravotní problémy. Její neúčast se ukázala být více než citelnou a není divu, především na hod míčkem má totiž dcera nedávného vynikajícího reprezentanta České republiky v házené Jiřího Tancoše nadání zcela mimořádné... I z důvodu této ztráty absolvovala její tréninková kolegyně Veronika Škaloudová nakonec vedle očekávaného startu ve vrhu koulí místo skoku do výšky právě hod míčkem. A zajímavé bylo, že zatímco vrh koulí této mimořádně silově disponované o rok mladší atletce až tak nevyšel, v hodu míčkem si velice výrazně posunula osobní rekord. Na konto krajského výběru přispěla Škaloudová velice solidními ŠESTI body.Je třeba dodat, že díky počtu startujících krajů bodovalo pro své týmy pouze nejlepších OSM sportovců v každé disciplíně a maximální bodový zisk závodníka bez štafety mohl být OSMNÁCT bodů za dvě vítězství.

V soutěži chlapců se překvapivou stala již samotná nominace Sebastiana Hrstky, který se v poslední době potýká s růstovými problémy kolen. Tím je výkonnost tohoto švihové mimořádně nadaného atleta dosti limitována. Přesto v Jablonci přehodil z lehkého rozběhu hranici padesáti metrů, což ale na body nestačilo.

V časovém programu začínající disciplíny se staly obrovskou oslavou mostecké atletiky. Avizovaní Patrik Suchopárek a Miroslav Pros nastupovali ke svým nejsilnějším disciplínám a očekávání do nich vkládané naplnili měrou více než vrchovatou! Suchárek v počínajícím dešti a ve stále větším chladu gradoval svou výkonnost, která se zastavila až na hranici nového osobního maxima a to mosteckému talentu stačilo na celkový triumf a to ještě lehce shazoval další postupnou výšku 160 centimetrů. Vedoucí atlet českých tabulek v hodu míčkem Miroslav Pros opět výrazně posunul osobní rekord a celé soutěži tak zcela jasně vévodil! Malou kaňkou na kráse se posléze stala zpráva, že v další skupině v Kolíně dosáhl jiný atlet výkonu ještě o pár centimetrů lepšího a Pros se tak přes výrazné zlepšení „propadl" na druhé místo českých tabulek. Ale při jeho talentu a nevšedním zájmu se dá očekávat, že svého zatím osobně neznámého soupeře na nejvyšším místě státního pořadí dlouho slavit nenechá... V dalším průběhu pak Miroslav Pros přes opravdu citelné chladno a již také bez přímé účasti svého trenéra, který odjel sledovat průběh druhé ligy dospělých do Mladé Boleslavi, předvedl solidní výkon ve vrhu koulí, kde se naopak příliš nedařilo Patriku Suchopárkovi. Přesto oba přidali pro výběr kraje další velice důležité a výrazné body.

Závěrem nezbývá než pogratulovat nadějným atletům za vzornou reprezentaci mosteckého atletického klubu i města Most. Své osobní rekordy mohou mostecké naděje opět ohrozit již tři dny po tomto prestižním závodě na již třetím kole Krajského přeboru družstev v Meziboří.

 

Konečné pořadí mezioblastního utkání mladšího žactva v Jablonci:

Mladší žáci:

1.Liberecký 94; 2.Pardubický 84; 3.Ústecký 76; 4.Královéhradecký 69.

Mladší žákyně:

1.Liberecký 104,5; 2.Pardubický 81,5; 3.Královéhradecký 74; 4.Ústecký 60.

Celkem:

1.Liberecký 198,5; 2.Pardubický 171,5; 3.Královéhradecký 143; 4.Ústecký 136.

Výsledky a body mladších žáků AK Most v Mezikrajovém utkání 2014:

Výška - 1.Suchopárek 157. Koule/3/ - 3.Pros 10,12; 5.Suchopárek 8,59. Míček - 1.Pros 67,79; 9.Hrstka 50,33. Koule/2/ - 7.Škaloudová 9,10. Míček - 5.Škaloudová 42,08. Pros 15; Suchopárek 13; Škaloudová 6.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Tradiční příměstský kemp basketbalistů

Již tradiční příměstský přípravný kemp chystají na červenec mostečtí basketbalisté. Ten je určen hráčům ročníku narození 1998 a mladším. Probíhat bude v Mostě od 7. do 11. července. Zúčastní se jej i zajímaví hosté.

Litvínovský Baránek v nominaci dvacítky

V nominaci na kemp brankářů a obránců ČR do 20 let je i litvínovský bek Marek Baránek. Kemp se uskuteční 21. a 22. června v Rokycanech. Asistentem trenéra Přerosta na této akci bude i litvínovský kouč Radim Skuhrovec


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Litvínov se dohodl s Hanzlem
Atleti AK Most Miroslav Pros a Patrik Suchopárek vítězí v mezikrajovém utkání v Jablonci
Tůma z Kance a Masopust z Levels se prosadili hned pětkrát
Jubilejní ročník Míčového sedmiboje vyhráli Polata s Markem
Úspěšná sezóna litvínovských malých národních házenkářů

Nejčtenější články

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT