Dobrovolnici

Krátké zprávy z regionu Mostecka strana 9

Most porazil pražskou Kobru až po samostatných nájezdech

05.01.2011
O vítězi utkání II. hokejové ligy mezi domácím HC Most a pražskou Kobrou, které se hrálo ve středu 5. ledna na mosteckém ledě, nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich měli větší klid na hokejkách hráči Mostu. Branky vítězů: 3. Bíza (Nedrda, Prorok), 22. Luštinec (Prorok), 37. Setikovský (Kuncl), 42. Setikovský (Šulc, Šafařík). 65. Müller (rozhodující nájezd).

 

Trenér Jeřábek u týmu brněnské Komety skončil

05.01.2011
Někdejší litvínovský hokejový útočník a později i trenér Vladimír Jeřábek, který od listopadu vedl jako kouč extraligovou Kometu Brno, u týmu ve středu 5. ledna na vlastní žádost skončil. Po osmi zápasech bez výhry v normální hrací době se rozhodl na svůj post rezignovat. Mužstvo převzal jeho dosavadní asistent Ladislav Lubina, jenž si k sobě bude hledat asistenta. Jeřábek v klubu podle vyjádření sportovního manažera Medlíka zůstane v roli vyhledávače posil.

 

V letošním roce se uskuteční jubilejní festivalová sezóna

05.01.2011
Jubilejní 20. festivalová sezóna koncertů vážné hudby Mostecká hudební setkání se v letošním roce uskuteční v Mostě. Pořadatelem je agentura Macek Music Management Most. Na honoráře pro účinkující poskytlo město Most pořadateli akce penežního dar ve výši 150 tisíc korun.

 

Řemeslník vykradl kancelář svého zaměstnavatele

05.01.2011
Policejní komisař mostecké policie obvinil z krádeže 38letého muže z Mostu. Ten v loňském roce pomáhal rekonstruovat kancelář soukromé firmy, při práci však kradl. Ze skříně sebral několik desítek tisíc korun a s pomocí komplice se pokusil ještě o krádež elektroniky. Plán však nevyšel. Majitel firmy své věci poznal a zachránil. Navíc vše předal policii. Ta teď podnikavého řemeslníka, který již byl v roce 2009 odsouzen za majetková delikt, na svobodě. Obviněnému hrozí až pět let vězení.

 

Reprezentační 18 žen s dvěma hráčkami Litvínova na MS

05.01.2011
S litvínovskými trenéry Zdeňkem Němcem a Janem Fidrmucem bojují ve švédském Stockholmu na MS hokejové reprezentantky do 18 let. Ve výběru jsou také dvě hráčky HC Benzina Litvínov, a to Štěpánka Eibinová a Klára Chmelová. Tým ČR hrál ve skupině B, kde prohrál s USA 11:0, s domácím Švédskem těsně 3:2 a včera vyhrál nad Japonskem 4:1. Dnes, tedy ve středu 5. ledna odpoledne, čeká mladé hokejistky čtvrtfinále s Německem.

 

Město Most podpoří Podkrušnohorské technické muzeum

04.01.2011
Podkrušnohorské technické muzeum, které sídlí v areálu bývalého hlubinného dolu Julius III, obdrží od města Mostu neinvestiční dotace na rok 2011 ve výši 200 tisíc korun. Peníze jsou určeny na provoz muzea.

 

Mostečtí sportovci si mohou požádat o poskytnutí daru na činnost

03.01.2011
Město Most v pondělí 3. ledna zveřejnilo na svém webu výzvu, že si sportovní kluby a oddíly mohou podat žádosti o poskytnutí daru na sportovní a tělovýchovnou činnost, úhradu nájemného sportovních a tělovýchovných zařízení za první pololetí roku 2011 a nebo zajištění sportovní akce. Žádosti mohou předkládat prostřednictvím podatelny Magistrátu města Mostu, nejpozději však do 15. února. Formuláře jsou zveřejněny na internetových stránkách města, v sekci odbor školství, kultury a sportu.

 

Senior si v Janově popletl Santa Clause s visícím dítětem na balkóně

03.01.2011
Oznámení o visícím dítěti z okna pátého patra panelového domu v Jiřetínské ulici v sídlišti Janov musela prověřit hlídka litvínovské městské policie. Vzhledem k závažnosti případu vyjeli na místo i hasiči a Policie ČR. Hlídka zjistila, že se jednalo o planý poplach. Z okna visel umělý, asi metrový Santa Claus s pytlem na zádech. Dítě visící na balkóně oznámil strážníkům špatně vidící senior. Rodina, která měla figuru na balkoně zavěšenou ji ještě ten den odstranila.

 

Mezibořští fotbalisté získali od města peníze

03.01.2011
SFK Meziboří obdržel od města 100 tisíc korun na provozní náklady, startovné na turnajích a cestovné v roce 2011. Dále klub využije finanční prostředky na úhradu nákladů spojených se službami a na zaplacení energií. Peníze město Meziboří pro fotbalisty získalo z finančního daru od společnosti Litvínovská uhelná. Město na fotbal přispívá každoročně.

 

Ústecký kraj v noci zrušil stav smogové situace

03.01.2011
V neděli 2. ledna 2011 večer zrušil Ústecký kraj vyhlášení smogové situace. Naše Mostecko o tom informoval mluvčí Ústeckého kraje Zdeněk Rytíř. Ten informoval, že se ruší signál upozornění na možnost smogové situace pro znečišťující látku suspendované částice PM10. Platnost signálu pro správní obvod obcí s rozšířenou působností Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Most, Roudnice nad Labem, Teplice a Ústí nad Labem skončil ve 21,46 hodin.

 

Nalezeno článků: 134, zobrazeno: 81-90

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14