NJ Dobrovolnici

Krátké zprávy z regionu Mostecka strana 3

Na Benediktu se opět dá bruslit

02.02.2011
Mrazy, které panují v posledních dnech, opět vytvořily příznivé podmínky pro bruslení v přírodě. Pracovníci Technických služeb města Mostu proto ve středu dopoledne začali s úpravou zamrzlé vodní plochy na Benediktu. Vyznavači bruslení v přírodě tak mohou využívat ovál o délce zhruba 300 metrů a hřiště na hokej.

 

Nezodpovědná matka se nestarala o své čtyři děti

02.02.2011
Až pět let za mřížemi hrozí nezodpovědné 28leté matce čtyř dětí z Mostu. Proti té policejní komisař zahájil stíhání a obvinil ji z přečinu ohrožování výchovy dítěte, opuštění dítěte nebo svěřené osoby. Žena na podzim loňského roku soustavně porušovala svou povinnost řádně pečovat o své čtyři nezletilé děti. Nedostatečně je oblékala, nedbala na jejich hygienu a řádnou výživu. V bytě, kde s matkou žily nebylo žádné základní vybavení. Na situaci přišla policie v době, kdy děti byly samy doma a jejich matku hledal majitel bytu. Hlídka městské policie našla v bytě tři děti, dvě z nich byly mladší tří let a v bytě byly zřejmě celou noc samy. Byly zanedbané a hladové, naštěstí všechny zdravé. Policie okamžitě informovala pracovníky mosteckého magistrátu a děti tehdy skončily v péči mostecké nemocnice. Obviněná žena je stíhána policií na svobodě.

 

Hasiči vysvobodili ženu ze záchodu

02.02.2011
Na pomoc ženě uvězněné v mosteckém bytě zaseknutými dveřmi od záchodu vyjížděla jednotka hasičů PS Most. V bytě bylo malé také 1,5leté dítě. Podle mluvčího hasičů Lukáše Marvana, který o tom informoval Naše Mostecko, byly matka i dítěv mírném šoku, ale v pořádku.

 

Litvínov vyměnil členy představenstva a dozorčí rady

02.02.2011
Zastupitelstvo města Litvínova na svém lednovém jednání odvolalo Petra Hellmicha z funkce člena představenstva společnosti Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova, a. s. Do funkce člena představenstva společnosti jmenovalo Rostislava Šímu a Vlastimila Doležala. V představenstvu nadále zůstává Karel Strakoš. Z dozorčí rady byla odvolána Martina Opatrná a jmenován do ní byl Emil Jeníček. Starosta Milan Šťovíček navrhne tyto změny na valné hromadě společnosti.

 

Neznámí lupiči okradli v průběhu tří dnů tři seniorky

01.02.2011
Tři seniorky během tří dnů okradl v Mostě neznámý lupič. Naše Mostecko o tom v úterý informovala policejní mluvčí Ludmila Světláková. K prvnímu případu došlo v sobotu večer krátce před dvacátou hodinou poblíž ulice Moskevská v Mostě. Po chodníku kolem bloku 409 šla žena, když k ní náhle zezadu nepozorovaně přišel muž, který jí z ruky vytrhl kabelku. Pak zmizel mezi domy. Pachatel byl ve věku kolem 25 let, vysoký 180 cm. V neděli neznámý pachatel okradl další ženu staršího věku. Ta šla kolem jedenácté hodiny ulicí J. Skupy směrem k Luně. Kolem ní prošli dva mladíci. Když ji míjeli, vytrhli jí z ruky kabelku. Žena přitom upadla na zem. Zloději pak utíkali směrem k obchodnímu domu Prior. Pachatelé byli ve věku kolem dvaceti let. Do třetice byla oloupena stařenka v pondělí 31. ledna kolem 11.30 hodin. Po chodníku v ulici K. Biebla v Mostě se do místa svého bydliště vracela 75letá žena. Od ulice J. Seiferta přicházel proti ní neznámý mladík. Když byl u ní, chytil za její kabelku. Žena ji ale nepustila, tak se lupič s ní přetahoval. Nakonec silnějšímu muži podlehla, přitom upadla na zem a zranila se v obličeji. Lupič pak běžel do parku. Seniorka skončila v nemocnic. Policie hledá případné svědky všech tří událostí a vyzývá je, aby se přihlásili na policii v Mostě nebo telefonicky na čísle 158. Uvítala by i svědectví ženy, která poškozené v ulici K. Biebla pomohla.

 

Tajemník magistrátu rezignoval, je vyhlášeno výběrové řízení

01.02.2011
Ke 31. lednu rezignoval na svou funkci tajemník Magistrátu města Mostu Jiří Mysík. V úterý o tom informovala tisková mluvčí magistrátu Alena Sedláčková. Od 1. února proto bylo vypsáno výběrové řízení na obsazení této funkce. Až do jmenování nového tajemníka nebo tajemnice úřad povede zástupkyně tajemníka Jana Čejková, která je současně vedoucí odboru kanceláře primátora a tajemníka. Jiří Mysík zůstává zaměstnancem magistrátu.

 

Přepadená si pravděpodobně vše vymyslela, policie případ odložila

31.01.2011
Mostecká kriminálka skončila vyšetřování případu, kdy se měl neznámý muž pokusit unést a obtěžovat 15letou školačku z Litvínova - Hamru. Informovala o tom policejní mluvčí Ludmila Světláková. Dívka tvrdila, že ji zavezl k cestě, povalil na zem, ale ona se ubránila a utekla. Na místě označeném dívkou však policisté žádné stopy po zápasu, a to přesto, že tam byl sníh a musely by být vidět, nenašli. Navíc ve výpovědi údajně poškozené byly rozpory a její tvrzení kriminalisté v některých bodech zpochybnili. Dívka si pravděpodobně vše vymyslela. Proto policie případ odložila.

 

Namísto požáru jen pára po ukradeném topení

31.01.2011
K údajnému požáru vyjížděli hasiči v neděli navečer do Jiřetínské ulice v Litvínovském sídlišti Janov. Na místě však bylo zjištěno, že se nejedná o požár, ale o únik páry po krádeži topného tělesa. Jednotka vypnula topení ve stoupačkách a informovala firma Alfatherm Most.

 

Krajská zdravotní omezila návštěvy v nemocnicích

31.01.2011
Návštěvy ve svých pěti nemocnicích omezila Krajská zdravotní a.s., a to na základě informací z Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje k současné situaci ve výskytu akutních respiračních onemocnění. Informoval o tom Jiří Vondra, tiskový mluvčí Krajské zdravotní a.s. V nemocnicích Most, Chomutov, Teplice, Ústí nad Labem a Děčín došlo k omezení návštěv na odděleních anesteziologicko - resuscitačních (ARO) a na jednotkách intenzivní péče (JIP) Omezení platí od pátku 28. ledna do odvolání.

 

Mladík za volantem seatu uhořel po srážce s kamionem

29.01.2011
V pátek večer 28. ledna zahynul mladý řidič za volantem Seatu Ibiza, se kterým se na hlavním tahu z Mostu na Louny, silnici I/28, nedaleko obce Bělušice, střetl s protijedoucím kamionem. Osobní automobil začal po srážce hořet a 20letý mladík v něm zaklíněný uhořel. Provoz byl několik hodin odkláněn.

 

Nalezeno článků: 134, zobrazeno: 21-30

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14