Dobrovolnici

Krátké zprávy z regionu Mostecka strana 14

V lednu bude v Litvínově výstava o Indiánech

14.12.2010
Výstavu o životě a zvycích Indiánů mohou shlédnout návštěvníci v aule litvínovské Scholy Humanitas po Novém roce. Od 17. ledna zde budou po celý týden k vidění repliky oblečení, zbraní a každodenních potřeb původních obyvatel severní Ameriky. Na programu budou i ukázky indiánských tanců a písní. Veřejnost se také dozví, jak žijí dnes Indiáni v Česku. Výstavu pořádá skautská organizace Junák Litvínov.

 

Návštěvníci budou moci přispět nemocným dětem

14.12.2010
V mosteckém Centrálu budou moci jeho návštěvníci pomoci při charitativní akci dětem nemocným vzácným Rettovým syndromem. V rámci sdružení Rett - Community se zde budou prodávat vyrobky rodičů a dívek postižených touto nemocí a dary od Jablonexu. Výtěžek poputuje na úhradu týdenního pobytu rodin s malými pacienty v jihočeských Soběšicích.

 

Voda vytopila výstavní sál v knihovně

14.12.2010
Tající sníh ze střechy v pondělí zapříčinil, že došlo k vytopení největšího výstavního sálu Městské knihovny v Mostě, a to zrovna den předtím, než zde měla být zahájena výstava obrazů malířky Galiny Egerové. Jak informoval ředitel knihovny Tomáš Ondrášek, úterní vernisáž se uskuteční. Personál totiž obrazy přesunul o patro níže do menšího sálu.

 

V Mostě hořely kontejnery, požár zasáhl i auto

09.12.2010
Ve čtvrtek ráno vyjížděli hasiči k požáru plastového kontejneru v ulici Ludovíta Štůra v Mostě. Nebylo to poprvé, co někdo v tomto týdnu zapálil kontejner na odpadky. Už v noci z pondělí na úterý vyjížděla mostecká hasičská jednotka likvidovat požár dvou plastových kontejnerů v Žatecké ulici. Podle sdělení mluvčího hasičů Lukáše Marvana bylo požárem bylo zasaženo i vedle stojící auto.

 

Nalezeno článků: 134, zobrazeno: 131-134

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14