NJ Dobrovolnici

Krátké zprávy z regionu Mostecka strana 12

Útočník Michal Trávníček nastoupí ke svém 550. utkání

22.12.2010
Ke svému 550. utkání v dnes, tedy ve středu 22. prosince, nastoupí v extraligovém zápase s Mladou Boleslaví křídelní útočník HC Benzina Litvínov Michal Trávníček. Před zahájením utkání proběhne na ledě slavnostní ceremoniál.

 

Policie dopadla pyromana, který v Mostě zapaloval kontejnery

22.12.2010
Mostecká policie zahájila trestní stíhání ještě ne ani osmnáctiletého mladíka z Mostu pro provinění z přečinu poškození cizí věci a obvinila ho. Naše Mostecko o tom informovala policejní mluvčí Ludmila Světláková. Kriminalisté zjistili, že obviněný měl v různých ulicích města Mostu zapálit minulý měsíc celkem pět plastových kontejnerů na odpad. Ty podpaloval tak, že do kontejnerů vhodil zapálený papír a poté se z místa vzdálil. Založený oheň pak kontejnery zcela zničil. Mladistvý pyroman tak svým jednáním způsobil škodu ve výši několika desítek tisíc korun.

 

Pokračuje hokejová extraliga, Litvínov doma hostí Mladou Boleslav

22.12.2010
Ve středu 22. prosince pokračuje svým 32. kole naše nejvyšší hokejová soutěž, Tipsport extraliga. Tým HC Benzina Litvínov v něm na svém ledě přivítá BK Mladá Boleslav, s nímž má v právě probíhající sezóně příznivou bilanci. Dosud totiž ve všech vzájemných soubojích uspěl. Nejdříve doma zvítězil 4:1 a v městě automobilů po samostatných nájezdech 2:1. Litvínov je úspěšnější i v celkové bilanci vzájemných utkání. Z deseti dosavadních zápasů vyhrál osm. Do souboje s Mladou Boleslaví nejspíš litvínovský kádr nepůjde kompletní. Otazník visí nad startem obránce Vlastimila Kroupy, kterého stále trápí bolesti v dolní části těla, a méně pravděpodobný je i start v Brně zraněného dalšího beka Jiřího Guly. V pořádku se z reprezentačního soustředění vrátil Ivan Švarný, mimo klub je juniorský reprezentant útočník Juraj Majdan. V jednání je tak posílení obrany z prvoligového HC Slovan Ústečtí Lvi.

 

Házenkářky pojedou do Veselí na Moravě na finále Českého poháru

21.12.2010
Do Veselí na Moravě zamíří na konci letošního roku házenkářky interligového celku DHK Baník Most. Důvodem je závěrečný turnaj čtyř nejlepších družstev Českého poháru. Turnaj se bude hrát ve zdejší hala v úterý 28. a ve středu 29. prosince. V úterý jsou na pořadu obě semifinále, ve středu večer pak za přítomnosti kamer ČT finálový duel. DHK Baníku Most se probojoval v Českém poháru mezi poslední čtyři celky v republice, když ve čtvrtfinálovém duelu porazil Zoru Olomouc 33:27 (14:12). Mezi nejlepší čtyři družstva se dále v letošním roce probojovaly týmy Veselí nad Moravou, Zlín a Slavia Praha.

 

V mosteckém paneláku hořela televize a video, hasiči evakuovali 11 lidí

20.12.2010
V pondělí 20.prosince, půl hodiny po poledni, vyjížděli hasiči v Mostě do Topolové ulice v Mostě, kde v panelákovém bytě, v obývacím pokoji hořela televize a video. Naše Mostecko o tom informoval mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Byt byl silně zakouřen, kouř byl i na chodbě domu. Z domu bylo evakuováno 11 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Požár byl zlikvidován zhruba za hodinu. Hasičská jednotka prostory odvětrala.

 

Falešný Santa měl loupit v mostecké herně Bonver

20.12.2010
Převlek Santa Clause zvolil za svou masku zatím neznámý lupič, který měl přepadnout hernu Bonver v ulici M. Gorkého v Mostě. Událost se měla stát 2. prosince v noci. Naše Mostecko o tom v pondělí informovala policejní mluvčí Ludmila Světláková. Podle ní s plastovou lahví Coca Coly v ruce vstoupil pachatel kolem 22.45 hodin do provozovny herny a zamířil ihned k baru, kde stála obsluhující žena. Měl na ženu vylít obsah láhve a říct si o finanční hotovost. Žena mu z obavy o své zdraví vydala peníze, které se nacházely v trezoru. Poměrně slušnou částku lupič uložil do igelitky a hernu opustil. Ženě přitom nijak fyzicky neublížil. Neznámý byl ve věku kolem třiceti let, štíhlé postavy asi 180 cm vysoké a měl hnědé vlasy. Hovořil česky s náznakem cizího přízvuku. Mostečtí kriminalisté žádají občany, kteří by mohli policistům poskytnout jakoukoliv informaci k případu, aby zavolali na linku 158. Policie uvítá i svědectví k osobě pachatele, který v masce Santa Clause do herny vstoupil.

 

Na Mostecku se o víkendu stalo dvanáct dopravních nehod

20.12.2010
Od pátku 17. prosince do neděle 19. prosince vyjížděli dopravní policisté na Mostecku celkem ke 12 dopravním nehodám. Nejčastější příčinou dopravních nehod byly nepřiměřená rychlost nebo nesprávný způsob jízdy. Zajímavostí je, že nesprávné předjíždění nebylo příčinou ani jedné nehody. Jinak v celém Ústeckém kraji se stalo 90 dopravních nehod a havárií. V pátek došlo k 46 nehodám, v sobotu k 23 a v neděli k 21 nehodě. Nikdo nebyl usmrcen, těžce zraněn byl 1 člověk. Lehké zranění utrpělo 12 osob. Hmotná škoda byla vyčíslena na 6 671 000 korun.

 

Litvínovský krizový štáb se zabývá přívaly sněhu

20.12.2010
Vedení města Litvínova se musí vážně zabývat přívaly sněhu a situací v ulicích. Starosta Milan Šťovíček kvůli tomu už v pátek ustanovil krizový pracovní štáb, ve kterém je druhý místostarosta Karel Linhart, zástupce vedení technických služeb, zástupce městské policie a zástupce odboru nakládání s majetkem města. Krizový štáb byl podle starosty Litvínova ustanoven na základě kalamitní situace a hlášených povětrnostních předpovědí. Dokud se situace ve městě nezlepší, bude krizový štáb řídit práce na úklidu sněhu ze silnic a ostatních komunikací a vybraných prostranství, monitorovat stav silnic a chodníků a řešit hlavně průjezdnost a průchodnost hlavních komunikací. Během víkendu byl například naplánován úklid sněhu z ulic Tylova, Alešova, S. K. Neumanna, Komenského, Wolkera, Dvořáka a na Osadě.

 

Most o Silvestra nabízí bezpečné parkování zdarma

20.12.2010
Město Most přichází s mimořádnou nabídkou pro řidiče. Majitelé aut, kteří mají obavy, aby jejich vozidla nebyla poškozena během oslav Silvestra a Nového roku, mohou auta nechat na oplocených hlídaných parkovištích v ulici F. Halase (nové parkoviště u keramických závodů) nebo v ulici Pionýrů (Autocentrum). Naše Mostecko o tom informovala Alena Sedláčková, mluvčí mosteckého magistrátu. Tuto službu jim nabízí město Most zdarma v době od 8 hodin dne 31. 12. 2010 do 12 hodin dne 1. 1. 2011.

 

Lyžařská střediska hlásí dobré podmínky pro lyžování

17.12.2010
O víkendu se vzhledem k bohaté sněhové nadílce tohoto týdne bude ve všech horských střediscích na Mostecku lyžovat. Meziboří hlásí, že je vlek v provozu, Český Jiřetín má podle informací až do 100 centimetrů kombinovaného sněhu, pojedou vleky č. 1 a č. 2 u kostela a Čerťák. Sjezdovky na Klínech pokrývá 60 až 80 cm sněhu. O víkendu zde budou v provozu vleky K1 Kotva a K4 Poma. Skibus do Klínů jezdí vždy v sobotu a v neděli z Litvínova nádraží (nástupiště č. 5) v 8.45 hod., se zastávkou v ulici Tyrše a Fügnera v 8.50 hod., pouze na Klíny. Odjezd zpět z Klínů v 16.15 hod. Jízdné zdarma. Pro běžkaře jede Skibus z litvínovského nádraží v 9.30 hodin, po trase Citadela- Horní Lom - Dolní Lom - Osek - Dlouhá Louka. Z Dlouhé Louky zpět jede v 15.00 hodin. Tento Skibus je za poplatek.

 

Nalezeno článků: 134, zobrazeno: 111-120

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14