Dobrovolnici

Krátké zprávy z regionu Mostecka strana 10

Fotbalisté se sejdou ve středu

02.01.2011
Ve středu 5. ledna se k prvnímu tréninku přípravy na jarní část druhé fotbalové ligy sejdou hráči FK Baník Most. Našemu Mostecku to potvrdil asistent trenéra Stanislav Hofmann. Úvodní tréninková jednotka se uskuteční na umělé trávě v těsném sousedství Stadionu Josefa Masopusta v Mostě.

 

Mostečtí zastupitelé v prvním pololetí jeden termín vynechají

02.01.2011
Tradičně v měsíčním intervalu bude také v roce 2011 jednat zastupitelstvo statutárního města Most. V prvním pololetí se však v jednom případě zasedání neuskuteční. Plán jednání zastupitelstva města Mostu v prvním pololetí roku 2011: 27. ledna, v únoru se zasedání nekoná, 31. března, 28. dubna, 26. května a 30. června.

 

Silvestr v litvínovském Docela velkém divadle s Mrazíkem

30.12.2010
Poslední den starého roku bude oslavovat také Docela velké divadlo v Litvínově a jak jinak, než představením. Jak Naše Mostecko informovala Iva Boušová ze sekretariátu divadla, bude soubor na Silvestra od 18.00 hodin hrát oblíbenou pohádku Mrazík. V roli Ivánka se představí Petr Erlitz. Představení je určeno dospělým, děti do patnácti let se mohou zúčastnit pouze na vlastní nebezpečí a v doprovodu vlastních i nevlastních rodičů nebo prarodičů.

 

Skibusy z Litvínova na hory

30.12.2010
O víkendu opět pojedou skibusy pro lyžaře do areálů v Krušných horách. Jednotlivé trasy jsou následující: Dlouhá Louka (Skibus Litvínov - Lom - Osek - Dlouhá Louka) sobota i neděle odjezd v 9.30 hodin z autobusového nádraží v Litvínově. Klíny (Skibus Litvínov - Klíny) sobota i neděle odjezd v v 8.45 hodin z autobusového nádraží v Litvínově. Klíny, Český Jiřetín (Autobusy Kavka) sobota i neděle v 7.58 hod. a 11.58 hod. z autobusového nádraží v Litvínově. Ve všední dny v 8.58 hod. a 10.30 hod. z autobusového nádraží v Litvínově. Moldava (vlak Moldaváček) do 2. ledna ve všední dny i o víkendu v 8.10 hod. a 9.32 hod. z vlakového nádraží Litvínov město. Po 2. lednu ve všední dny v 8.10 hod. a o víkendu v 9.32 hodin.

 

Ústečanka v Mostě ztratila kabelku s věcmi za 95 tisíc

29.12.2010
Kabelku, v které měla kromě dokladů a mobilního telefonu i šperky a finanční hotovost, ztratila v Mostě, nejspíš v Brněnské ulici žena z Ústí nad Labem. Ta se zde, když projížděla autem, měla ptát kolemjdoucí na cestu ke katastrálnímu úřadu. Přitom otevřela dveře a kabelka, kterou měla právě mezi sebou a dveřmi auta uloženou. Ztrátu zjistila až záhy, vrátila se na místo, ale už ji nenašla. Škodu odhadla na 95 tisíc korun. Případ šetří policie.

 

V Litvínově se uskuteční vzpomínka na malíře Bohdana Kopeckého

29.12.2010
V pátek 7. ledna 2011 se pod záštitou starosty města Litvínova a poslance parlamentu Milana Šťovíčka uskuteční vzpomínka na akademického malíře Bohdana Kopeckého. Ta proběhne v kostele sv. Michaela archanděla v Litvínově, kde bude od 17 hodin sloužena zádušní mše. Poté se účastníci přesunou do městské galerie Radniční sklípek, kde se od 18 hodin uskuteční vzpomínkový večer. V jeho rámci bude zahájena výstava grafik Bohdana Kopeckého. Ta potrvá do 19. ledna, bude promítnut film o jeho osobě a v komorním prostředí se posedí a zavzpomíná na výraznou osobnost Litvínova. Akademický malíř Bohdan Kopecký, držitel titulu Čestný občan města Litvínova, zemřel 22. října 2010 v Litomyšli.

 

Rodinný Silvestr s Janem Bendigem v Litvínově na náměstí Míru

28.12.2010
Litvínov připravil pro své obyvatele oslavu konce roku na náměstí Míru jako Rodinný Silvestr. V programu, který začíná v 15.00 hodin, mimo jiné vystoupí Fešák Píno, Bóňa Bon Bóňa, Pan Něco nebo tanečnice. Přijede zazpívat Jan Bendig. Dvouhodinový program pak vyvrcholí ohňostrojem, kterému bude předcházet laserová a ohňová show. Moderuje Aleš Lehký. Pro děti je od 17.00 hodin ve velkém sále Citadely připraven Dětský maškarní Silvestr s balónkovou show. Od 16.00 hodin se v kostele sv. Michaela Archanděla uskuteční Děkovná bohoslužba na závěr starého roku.

 

Také o svátcích zloději nelenili

27.12.2010
Ani o svátcích si zloději nedali pokoj. Policisté tak během tří vánočních svátků řešili různé krádeže. Informovala o tom policejní mluvčí Ludmila Světláková. Neznámí zloději odcizili nářadí v hodnotě 64 tisíc korun z jednoho mosteckého skladu. Autorádio a další věci zmizely ze tří vykradených motorových vozidel. Do bytu v Litvínově vnikl zloděj, který odnesl spotřební elektroniku za dvacet tisíc korun. Zábavu za zlodějnu vyměnil návštěvník jednoho mosteckého baru, který si nepozorovaně odcizil notebook značky Acer. Policisté řešili i dva případy výtržnictví. V Litvínově se dva muži vzájemně napadli. I když jeden z nich měl v ruce nůž, naštěstí druhého nezranil. K druhé výtržnosti došlo v jedné janovské herně, kdy jeden z hostů zřejmě zapomněl na slušné vychování a vulgárnostmi obtěžoval další přítomné i obsluhující personál. K ublížení na zdraví mělo dojít i nedaleko ulice W. A. Mozarta v Mostě. Tam měl neznámý pachatel druhý svátek vánoční krátce po půlnoci napadnout poškozeného a způsobit mu zranění. Během svátků policisté zadrželi i pět hledaných osob.

 

O Silvestra má magistrát otevřeno pouze do 12 hodin

27.12.2010
Pouze do 12.00 hodin bude v poslední den roku 2010 otevřen magistrát města Mostu. Podle informací, které má Naše Mostecko k dispizici, toto platí pro pokladnu, Czech Point a informační recepci. Telefonní hovory budou jednotliví úřadníci vyřizovat do 14.00 hodin. Stálou službu v rrecepci magistrátu bude zajišťovat pouze městská policie. V Litvínově zůstane budova městského úřadu pro veřejnost uzavřena.

 

O druhý vánoční svátek hasiči vyjížděli ke dvěma požárům

27.12.2010
O druhý vánoční svátek dvakrát vyjížděli hasiči na Mostecku k požáru. V pondělí 27. prosince o tom Naše Mostecko informoval Lukáš Marvan, mluvčí Hasičského a záchranného sboru Ústeckého kraje. V obou případech to bylo odpoledne a nejednalo se o požáry v souvislosti s oslavou Vánoc. Nejdříve dvě hasičské jednotky z Litvínova a Meziboří vyjely před 14.00 hodinou k požáru v Okružní ulici v Meziboří, kde hořely papíry v neobydlené místnosti bytu. Podruhé hasiči vyjížděli po půl šesté, aby zlikvidovali požár auta v Mostě - Velebudicích. Hořelo v motorové části, působením sálavého tepla prasklo čelní sklo. Nikdo nebyl zraněn.

 

Nalezeno článků: 134, zobrazeno: 91-100

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14